Меню сайту
Форма входу
Наше опитування
Який у Вас колір очей?
Всього відповідей: 139
Погода
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Головна » Статті » Догляд за обличчям

Лікування при обмороженні особи медикаментозними і народними засобами

Ситуації бувають різними і часом - самими непередбачуваними. З настанням зимового періоду часу ніхто не застрахований від обморожень різних частин тіла. Руки і ноги легко приховати під одягом, поки йде курс лікування. Справжньою ж естетичної проблемою стає обмороження особи: лікування та відновлювальний період тривалі, а уражені ділянки ніяк не сховаєш.

Обмороження особи: ознаки

Що таке обмороження особи, якими процесами на клітинному рівні воно супроводжується? Окремі ділянки шкіри піддаються найсильнішому переохолодження. В результаті цього кровоносні судини звужуються, і доступ крові до тканин порушується. Вона відступає, що провокує побіління епідермісу. Найчастіше вражаються відкриті для вітру і морозу зони - кінчик носа, щоки і мочки вух. Наступними біліють вже повністю вуха, весь ніс, обличчя. Тканини втрачають свою еластичність і твердіють. Обморозитися можна по-різному, тому виділяють кілька ступенів обмороження, ознаки яких істотно різняться.

Ознаки обмороження I і II ступеня (поверхневого):

відчуття поколювання, печіння;
оніміння тканин;
блідість, після зігрівання шкіра стає багряної;
може з'явитися набряклість;
свербіж, лущення, бажання почухати.

Ознаки обмороження III і IV ступеня (глибокого):

хворобливість;
втрата чутливості;
шкіра біліє;
на дотик стає холодною;
після зігрівання шкіра може придбати синюшний відтінок;
спостерігається сильна набряклість;
утворюються синьо-криваві бульбашки, як при опіку.

При будь-якому ступені це дуже хворобливе явище, тому так важливо надати першу медичну допомогу потерпілому і почати лікування при обмороженні особи, яка має призначити лікар.

Лікування обмороження особи медикаментозними засобами

Які ж лікарські препарати допоможуть полегшити обмороження шкіри обличчя і зробити цей процес менш травматичним і максимально безпечним? Перше завдання лікування в подібних ситуаціях - купірувати біль, тому застосовуються знеболюючі засоби. Друге завдання - повернути кров в тканини, розширити судини, нормалізувати кровообіг. Третьою, останньою завданням косметичного плану стає відновлення пошкоджених тканин. Тому рекомендований лікування обморожень медикаментозними препаратами пропонує наступний список:

знеболюючі: аспірин, анальгін, но-шпа (по 1 таблетці);
серцеві: корвалол і валокордин (по 15 крапель), валідол або нітрогліцерин;
мазі: траумель, бепантен, вінітан, льовомеколь;
крему: боро плюс;
полівітамінні комплекси;
антибіотики при глибокому ураженні шкірного покриву.

Якщо постраждалому була вчасно надана перша допомога, а потім він буде неухильно слідувати порадам лікарів і пройде весь курс медикаментозного лікування, незабаром настане одужання. Однак якщо обмороження шкіри було IV ступеня, шкіра може повністю не регенеруватися. Можуть залишитися рубці, з якими може впоратися тільки професійні косметологи за допомогою пластики або інших спеціальних процедур.

Народні засоби в лікуванні обмороження особи

Перед тим, як лікар призначить відповідне лікування, дуже важливо надати потерпілому першу медичну допомогу. І тут відбуваються основні помилки, так як більша частина населення абсолютно не знає, що робити при обмороженні особи. Починають розтирати і тут же робити гарячі компреси, ніж довершують процес руйнування клітин шкіри і погіршують стан хворого.

Гарячі напої
Не можна розтирати і гріти якими б то не було іншими способами пошкоджену шкіру: розігрів повинен відбуватися зсередини, а не зовні. Тому потрібно напоїти постраждалого гарячим чаєм, молоком або трав'яними відварами з медом, малиною, лимоном. Ні в якому разі не можна вживати в цей момент ні алкогольні напої, ні міцну каву: вони можуть спровокувати різке розширення судин, що може призвести до того, що вони просто лопнуть.

Теплі компреси
Вже після того, як відбулося відігрівання, корисно протягом тижня щодня перед сном робити на відморожені ділянки теплий компрес з ромашкового відвару. Сухі квіти ромашки (столову ложку) залити склянкою окропу, настояти півгодини, процідити. Змочити в отриманому відварі марлю і накласти хвилин на 20. Для більшого ефекту зверху можна накрити ще поліетиленом і товстим шаром вати. Після цього ідеальним варіантом стане товстим шаром накладений на шкіру зволожуючий крем. Марлю в такому компресі можна змочувати не тільки в ромашковому відварі, але ще й у свіжому соку подорожника, капусти, сирої картоплі або алое. Відвар з квіток календули також має ранозагоювальні і відновлюють властивостями.

Борна кислота
Борну кислоту (чайну ложку) розчинити у склянці гарячої води. Промакніте розчином марлеву серветку і покладіть на обморожену частину обличчя на півгодини. Після цього можна нанести на шкіру камфорне масло або мазь.

Жири
Багато хто помилково вважають, що обморожені ділянки шкіри потрібно відразу ж змастити товстим шаром жиру тваринного походження. Але це закриє доступ вільного повітря до клітин і погіршить ситуацію. Однак той же гусячий жир або свиняче сало допоможуть шкірі відновитися в реабілітаційний період після обмороження. Щодня хвилин на 15 можна змащувати відморожений ділянку тонким шаром.

Обмороження шкіри обличчя - серйозна косметична проблема, яку при глибокому ураженні епідермісу буде дуже складно вирішити. Тому набагато простіше попередити такі ситуації: одягатися тепліше і не піддавати свою шкіру таким тяжким випробуванням.

Категорія: Догляд за обличчям | Додав: FreeDOM (25.02.2015)
Переглядів: 633 | Теги: Лікування при обмороженні особи мед | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: